تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : khalilan
حوزه : آموزش و پرورش
شماره : 22621
تاریخ : ۲۳ شهریور, ۱۳۹۹ :: ۱۵:۲۴
عذرخواهی وزیر آموزش و پرورش در پی حذف دختران از جلد کتاب ریاضی

عذرخواهی وزیر آموزش و پرورش در پی حذف دختران از جلد کتاب ریاضیوزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به طرح روی جلد کتاب ریاضی پایه سوم ابتدایی اظهار کرد: بابت بی‌سلیقگی انجام‌ شده در کتاب ریاضی سوم دبستان عذرخواهی کرده و آن را اصلاح می‌کنیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پسین هرمزگان به نقل از ایسنا، صبح امروز وزیر آموزش‌وپرورش در ششمین برنامه گفتگوی هفته که باهدف ایجاد ارتباط و تعامل دوسویه بین وزارت آموزش‌وپرورش و سایر دستگاه‌های دولتی و با موضوع گفتگو بر محور تحول که با حضور معاون حقوقی رئیس‌جمهور، اعضای شورای معاونان وزارت آموزش ‌و پرورش، مدیران کل آموزش‌وپرورش استان‌ها و بیش از ۷۵۰نفر از مدیران مناطق آموزش‌وپرورش کشور به‌صورت ویدئو کنفرانس و از طریق بستر شبکه شاد برگزار شد، اظهار کرد: در آموزش‌وپرورش تربیت نسل آینده را به زنان محول کردیم زیرا بیش از ۶۰ درصد نیروهای آموزش و پرورش را زنان تشکیل می‌دهند.

وی ادامه داد: لذا ساختن آینده، نسل نو و شکل گیری شخصیت و هویت نسل آنان چه در مقام مادر چه در مقام معلم، زنان نقش ویژه‌ای دارند. همچنین بیش از نیمی از دانش آموزان کشور هم دختران هستند لذا تبعیض دیرینه جنسیتی که در دسترسی به آموزش وجود داشت به طورکامل بر طرف شده است و امروز هیچ دختری در هیچ نقطه‌ای از ایران محروم از تحصیل نیست.

عذرخواهی وزیر آموزش و پرورش در پی حذف دختران از جلد کتاب ریاضی

وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: اگر فکر کنیم که پایه اصلی عدالت اجتماعی در توزیع برابر فرصت‌های یادگیری است، فرصت‌های یادگیری خوبی را در برابر دختران قرار دادیم و آثارش را نیز مشاهده می‌کنیم و در مسابقات و المپیادها بیش از نیمی از شرکت کنندگان دختران هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پسین هرمزگان به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، وی ادامه داد: یک بی‌سلیقگی در حذف تصویر دختران از کتاب سوم ابتدایی انجام ‌شده است لذا از این بابت عذرخواهی می‌کنیم و آن را اصلاح می‌کنیم. اعتقاد داریم که در این شرایط سخت به تمام فعالیت‌هایی که آموزش‌وپرورش با تمرکز بر دختران انجام می‌دهد، توجه شود.

-----------------------------------------

بیشتر بخوانید:

*اطلاعیه آموزش و پرورش درباره حذف تصاویر دختران از روی جلد کتاب درسی
*وزیر آموزش و پرورش: مأموریت دادم تغییرات کتب درسی، رصد و اصلاح شود
*رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی: برداشته شدن عکس دختران از جلد کتاب به منظور جلوگیری از شلوغی تصویر انجام شده
*4 نکته درباره توجیهات عجیب و غریب وزارت آموزش و پرورش: فقط دخترها اضافی بودند؟!
*تصویر دختران را حذف کردید، دیگر چرا توهین می‌کنید؟!
*واکنش ها به حذف دخترانی که «جلد کتاب را شلوغ کرده بودند»
*رییس سازمان پژوهش: جلد کتاب ریاضی سوم دبستان سال آینده اصلاح می شود

© 2021 تمام حقوق این سایت برای پایگاه خبری تحلیلی پسین هرمزگان محفوظ می باشد.