تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : khalilan
حوزه : شهرستانها
شماره : 18876
تاریخ : ۲۸ تیر, ۱۳۹۹ :: ۲:۱۵
54 مراسم عروسی در «رودان» لغو شد/ تعطیلی یک بانک در راستای مبارزه با «کرونا»

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پسین هرمزگان به نقل از خبرگزاری فارس از رودان، مصطفی غلام‌پور شامگاه جمعه در جلسه ستاد مبارزه با بیماری کرونا شهرستان رودان اظهار داشت: در بحث مبارزه با کرونا تمام تلاش را در حوزه‌های مختلف بکار گرفته و حتی پیش از مصوبه ستاد استان در الزام استفاده از ماسک، ادارات رودان مؤظف به استفاده از ماسک شده بودند.

وی افزود: بیش از ۸۰ درصد از اصناف در رودان در جهت رعایت پروتکل‌های بهداشتی دست به دست هم دادند تا شاهد کمترین صدمه از وجود این ویروس منحوس در سطح شهرستان باشیم.

فرماندار شهرستان رودان ادامه داد: خوشبختانه هم‌اکنون با بررسی‌های صورت پذیرفته مشهود است که وضعیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک در سطح این شهرستان به‌طور قابل توجه ارتقا یافته است.

غلام‌پور  آمار فوتی‌ها ناشی از کرونا در رودان را بالا دانست و بر لزوم خودمراقبتی و دیگرمراقبتی تأکید کرد.

وی گفت: تا هفته آینده با هماهنگی‌های صورت‌گرفته یک تیم ارزیاب از دانشگاه علوم پزشکی برای بررسی شیوع کرونا در شهرستان و علت اصلی میزان افزایش فوتی‌ها در رودان مستقر خواهند شد.

فرماندار رودان در ادامه خواستار ارتقای امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در حوزه بهداشت و درمان شهرستان شد.

غلام‌پور با بیان اینکه تاکنون تمهیدات مناسبی نیز برای مقابله با کرونا در شهرستان اتخاذ شده است گفت: در این راستا با قرار گرفتن در دوران پیک بیماری حتی یک بانک و دو اداره و ۵۴ مراسم عروسی با همکاری مراجع قضایی و نیروی انتظامی تعطیل شده است.

**کمبود پزشک در رودان طی ۱۰ روز آینده برطرف می‌شود

محمود حسین‌پور معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان نیز در این جلسه با بیان اینکه تمام تلاش دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در برقراری توازن در توزیع دارو و امکانات در راستای مبارزه با کرونا بوده است، عنوان داشت: قطعأ همان دارویی که به بیماران مبتلا به کرونا در بندرعباس داده شده در رودان و سایر شهرستان‌ها نیز استفاده شده است.

وی گفت: از همان ابتدا با یک بیماری جدید ناشناخته روبری بودیم و استراتژی مقابله با این بیماری جلوگیری از رسیدن به دوران پیک بیماری بود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان بیان کرد: با تلاش‌هایی که شد، پیک بیماری در هرمزگان ۵ ماه به تأخیر افتاد و در این فرصت مراحل درمانی ایجاد شده اعمال و لوازم ضروری و داروهای مورد نیاز نیز فراهم شد.

حسین‌پور اظهار داشت: هر دارویی که الزامأ در بندرعباس استفاده می‌شود در رودان نیز مورد استفاده است.

وی ادامه داد: ۹۸ درصد فوتی‌ها در رودان مربوط به بیماران دارای بیماری زمینه‌ای بوده و دلیل این میزان آمار فوتی در رودان را می‌توان به سن بالا تر افراد و بیماری‌های زمینه‌ای دانست.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در خصوص کاهش آزمایش‌های «پی.سی.آر» گفت: وقتی در پیک بیماری قرار گرفتیم انجام آزمایش و تست الزام نیست و شرط عقل و منطق آن است که هر کس علایم دارد و مبتلا شده است.

وی ابراز امیدواری کرد که کمبود پزشک نیز در شهرستان رودان با هماهنگی‌های صورت گرفته در ۱۰ روز آینده برطرف شود.

© 2023 تمام حقوق این سایت برای پایگاه خبری تحلیلی پسین هرمزگان محفوظ می باشد.